تبلیغات
داستان هایی درباره خدا،خودسازی،پندآموزو... - بهترین راه حل
تاریخ : جمعه 26 خرداد 1391 | 01:12 ق.ظ | نویسنده : t. faced
تصویر
در یک شرکت بزرگ ژاپنی که تولید وسایل آرایشی را برعهده داشت ، یک  مورد تحقیقاتی به یاد ماندنی اتفاق افتاد :

شکایتی از سوی یکی مشتریان به کمپانی رسید . او  اظهار داشته  بود  که  هنگام  خرید  یک بسته صابون  متوجه شده بود که  آن قوطی خالی است  .

بلافاصله  با تاکید و پیگیریهای مدیریت ارشد  کارخانه  این مشکل  بررسی ،  و دستور صادر شد که خط بسته بندی اصلاح گردد و قسمت فنی  و مهندسی نیز تدابیر لازمه را جهت پیشگیری از تکرار چنین مسئله ای اتخاذ نماید  .  مهندسین نیز دست به کار شده و راه حل پیشنهادی خود را چنین ارائه دادند :

پایش  یا   مونیتورینگ   خط  تولید بسته بندی با اشعه ایکس

بزودی سیستم مذکور خریداری شده و با تلاش شبانه روزی گروه مهندسین ،‌ دستگاه تولید اشعه ایکس و مانیتورهائی با رزولیشن بالا نصب شده  و خط مذبور تجهیز گردید  . سپس دو نفر اپراتور نیز جهت کنترل دائمی پشت آن دستگاهها به کار گمارده شدند  تا از عبور احتمالی قوطیهای خالی جلوگیری نمایند .     

نکته جالب توجه در این بود که درست همزمان با این ماجرا ،  مشکلی مشابه  نیز در یکی از کارگاههای کوچک تولیدی پیش آمده بود اما آنجا  یک کارمند معمولی و غیر متخصص آنرا به شیوه ای بسیار ساده تر و کم خرجتر حل کرد :   

تعبیه یک دستگاه پنکه در مسیر خط  بسته بندی

شرح حکایت

Always look for simple solutions

همیشه نباید مسائل را پیچیده دید چه بسا  راه حلهای  ساده ,  مشکل گشا باشند .طبقه بندی: مطالب وجملات امید دهنده، داستان های مختلف وپندآموز، خودسازی،
برچسب ها: مشکلات، پنکه، ژاپن، کارکنان، قوطی، خالی، شکایت،